Gabinet stomatologiczny

LEK. STOM. MAŁGORZATA JANCELEWICZ

LEK. STOM. NATALIA JANICKA

1 zadzwoń: 75 644 71 62 2 umów się na wizytę 3 ciesz się pięknym uśmiechem ;)

Oferta

Gabinet profesjonalnej higieny stomatologicznej.

 USUWANIE KAMIENIA NAZĘBNEGO

Zalegająca płytka nazębna z biegiem czasu ulega stwardnieniu (mineralizacji) tworząc tzw. kamień nazębny. Staje się on siedliskiem bakterii powodujących choroby przyzębia oraz choroby ogólnoustrojowe. Profesjonalne oczyszczanie złogów nazębnych powinno być przeprowadzane średnio co pół roku, w zależności od indywidualnego tempa osadzania się kamienia.

 PIASKOWANIE

Po usunięciu kamienia konieczne jest dokładne wypolerowanie powierzchni zębów, dzięki czemu podatność na ponowne osadzanie się złogów jest znacznie mniejsze.

OZONOTERAPIA

Nowoczesna metoda „inteligentnej” dezynfekcji tkanek. Ozon niszczy strukturę komórek bakterii, grzybów i wirusów, nie wywierając wpływu na zdrowe tkanki organizmu. Eliminuje to ryzyko podrażnień i przebarwień występujące normalnie przy stosowaniu chemicznych środków odkażających, stosowanych w leczeniu chorób przyzębia. Ozonoterapia jest niezwykle skuteczna w leczeniu próchnicy powierzchniowej, aft, opryszczki oraz przy dezynfekcji kanałów korzeniowych.

WYBIELANIE

Polecamy wybielanie nakładkowe (tzw. nocne, prowadzone przez pacjenta w domu, pod nadzorem lekarza), oraz jednoseansowe, w gabinecie. LAKOWANIE Pokrywanie bruzd na zdrowych powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych substancją, która po stwardnieniu zamyka je, uniemożliwiając wnikanie resztek jedzenia oraz rozwój bakterii wywołujących próchnicę.

Wybielanie usuwanie kamienia nazębnego

 

LAKOWANIE

Pokrywanie bruzd na zdrowych powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych substancją, która po stwardnieniu zamyka je, uniemożliwiając wnikanie resztek jedzenia oraz rozwój bakterii wywołujących próchnicę.

 LAKIEROWANIE

Pokrywanie powierzchni zębów lakierem, najczęściej zawierającym fluor, wzmacniającym strukturę szkliwa, zabezpieczającym je w ten sposób przed działaniem szkodliwych czynników.

 FLUORYZACJA

Zapewnienie odpowiedniej dawki fluoru jest konieczne, aby utrzymać zęby w należytej kondycji. Wymaga to zastosowania preparatów o wysokim stężeniu fluoru. W naszym gabinecie są to pianki smakowe aplikowane na miękkich łyżkach.

WIZYTY ADAPTACYJNE DLA DZIECI

Pierwszy kontakt dziecka z gabinetem stomatologicznym jest bardzo ważny, gdyż kształtuje jego podejście do leczenia nieraz na długie lata. Dlatego zachęcamy rodziców do bezstresowych „wycieczek” do gabinetu pozwalających dziecku na spokojne zapoznanie się ze specyfiką leczenia stomatologicznego.

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Przedmiotem zainteresowania współczesnej stomatologii jest odbudowa brakujących, lub zniszczonych tkanek. Zadaniem stomatologa jest takie posługiwanie się światłem, kolorem, formą, czy nawet złudzeniem optycznym, aby odtworzyć naturalny (nieraz bardziej estetyczny od poprzedniego) wygląd pacjenta. W osiągnięciu tego celu wykorzystujemy zdobycze nauki we wszystkich dziedzinach stomatologii, którymi zajmujemy się w naszej praktyce.

 

CHIRURGIA

Już podczas usuwania zęba należy pamiętać o zapewnieniu jak najlepszych warunków do późniejszego uzupełnienia jego braku. Żaby zapewnić jak najlepsze zachowanie podłoża protetycznego stosujemy sterowaną regenerację kości przy użyciu preparatów kościozastępczych.

 LECZENIE KANAŁOWE – ENDODONCJA

Warunkiem powodzenia w leczeniu endodontycznym jest uzyskanie wystarczającego dostępu i widoczności. Kiedy warunki tego wymagają leczenie przeprowadzamy w powiększeniu, przy użyciu lup stomatologicznych. Kanały opracowywane są mechanicznie, pomiary długości są dokonywane przy użyciu elektronicznego endometru, co zapewnia właściwą precyzję pomiaru.

 RENTGENODIAGNOSTYKA

Dzięki zastosowaniu radiowizjografii dawka promieniowania wyzwalana podczas ekspozycji jest 10 razy mniejsza od tej, która powstaje podczas wykonywania klasycznego zdjęcia rtg z użyciem kliszy. Obraz uzyskiwany na ekranie komputera można poddawać analizie przy pomocy odpowiedniego programu komputerowego, co znacznie zwiększa możliwości diagnostyczne.

 PROTETYKA

Odbudowa zgryzu jest możliwa tylko dzięki odpowiedniej diagnostyce i analizie indywidualnych warunków zgryzowych pacjenta. Przy planowaniu i wykonywaniu prac protetycznych posługujemy się elektronicznym systemem CADIAX umożliwiającym rejestrację a następnie odtworzenie indywidualnych cech zwarcia. Dzięki temu wykonywana odbudowa protetyczna jest dostosowana do naturalnego sposobu funkcjonowania całego układu żucia danego pacjenta.

Wykonujemy również szyny chroniące zęby, przyzębie i stawy skroniowo – żuchwowe przed skutkami zaciskania zębów i zgrzytania nimi – tzw. bruksizmu.